Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Jak wybrać dobrego kardiologa?

Data publikacji 18 kwietnia 2022


Lekarz kardiolog zajmuje się sercem i układem krążeniowym. Jego pomoc będzie niezbędna wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości kardiologiczne. Jak wybrać wtedy dobrego specjalistę? Sprawdź, gdzie go szukać!

Kiedy do kardiologa?

Wizyty u lekarza kardiologa są konieczne w przypadku osób, które mają schorzenia serca oraz naczyń krwionośnych. W takim przypadku specjalista ten może zdiagnozować oraz prowadzić leczenie dolegliwości.

Kardiolodzy zajmują się prowadzeniem leczenia wielu chorób, do których zaliczane są między innymi:

  • miażdżyca
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroba niedokrwienna serca
  • problemy z pracą serca, na przykład nierówne bicie, kołatanie
  • wady serca

Na występowanie tych schorzeń mogą wskazywać zróżnicowane objawy. Zaliczają się do nich między innymi uczucie bólu w klatce piersiowej, nierównomierna praca serca, pojawienie się problemów z ciśnieniem, zawroty głowy, szybkie męczenie się, omdlenia.

Kardiolog – na NFZ czy prywatnie?

Z wizyty u lekarza jak kardiolog można skorzystać zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie.

Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia korzystanie z pomocy lekarzy bez opłat tym osobom, które regularnie opłacają ubezpieczenie zdrowotne. 

Niestety, problemem jest dostanie się do lekarza, ponieważ kolejki w wielu placówkach są bardzo duże. Wobec tego na swoją wizytę trzeba czekać nierzadko parę miesięcy. Dodatkowo konieczne jest również uzyskanie skierowania do kardiologa, ponieważ bez niego nie będzie można zapisać się na wizytę.

Właśnie dlatego wielu pacjentów decyduje się na korzystanie z pomocy kardiologów prywatnie. Gdy poszukiwany jest taki kardiolog Oświęcim jest jednym z miast, w którym można skorzystać z takiej oferty.

Prywatne wizyty u kardiologa nie wymagają posiadania skierowania. Czas oczekiwania najczęściej wynosi do około miesiąca, natomiast zdarza się, że w wymagających przypadkach do specjalisty można dostać się znacznie szybciej.

Do skorzystania z konsultacji kardiologicznych zaprasza instytutboczarska.pl, który współpracuje z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Jak wybrać kardiologa?

Gdy zamierza się wybrać lekarza kardiologa, najlepiej skorzystać z dostępnych w internecie serwisów z opiniami. Za ich pomocą można łatwo i szybko znaleźć kardiologów w swojej okolicy oraz dowiedzieć się, co sądzą o nich pacjenci.

Specjaliści, którzy mają pozytywne opinie, są bardzo dobrym wyborem. Umówienie się na wizytę do jednego z nich pozwala na skorzystanie z fachowego wsparcia w przypadku różnych problemów kardiologicznych.

O rekomendowane gabinety można również zapytać na różnych forach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Ich użytkownicy mogą wtedy zalecić, gdzie warto się udać w konkretnym mieście.

Ile kosztuje prywatna wizyta u kardiologa?

Koszty związane z wizytą u lekarza kardiologa będą wynosiły najczęściej od około 150 złotych do 250 złotych.

Więcej trzeba będzie zapłacić za skorzystanie z konsultacji z lekarzami będącymi ordynatorami, którzy od wielu lat pracują w swojej specjalizacji i dzięki temu cieszą się poważaniem wśród klientów.

Podsumowanie

Wizyta u lekarza kardiologa będzie niezbędna wtedy, gdy u pacjenta pojawiają się problemy związane z sercem oraz układem krążeniowym. Lekarz tej specjalności może wtedy zalecić odpowiednie badania i postawić diagnozę, a następnie przepisać leki dla swojego pacjenta.

Wybór dobrego kardiologa ma przy tym duże znaczenie. Warto zdecydować się na gabinet albo klinikę, gdzie z pomocy można skorzystać na najwyższym poziomie, a także bez długiego oczekiwania na wizytę.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dysfunkcje stawu biodrowego