Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jaką fryzurę wybrać

Jaką wybrać fryzurę względem kształtu twarzy?

Data publikacji 6 lipca 2021


Wybór fryzury wbrew pozorom nie jest wcale prostą sprawą. Bez względu na to czy włosy trzeba ułożyć do codziennych obowiązków, czy też udajemy się na przyjęcie, zwykle jej wybór i przygotowanie to zadanie wielowymiarowe oraz czasochłonne. I tutaj w zasadzie pojawia się pytanie, jaką fryzurę wybrać?

Prosta klasyfikacja włosów

Zanim jednak głowę zacznie zaprzątać cała masa różnorodnych myśli, rozpoczęcie stylizacji najlepiej zacząć od określenia, jakie właściwie włosy przyjdzie nam układać. Bowiem każdy włos jest inny, co z kolei oznacza w praktyce, że również zasłuży na odmienną pielęgnację, jak ogólny całokształt działań. Inaczej postępować należy z cienkim i prostym włosem, inaczej z grubym oraz zakręconym mniej bądź mocniej. Co zatem warto określić przed przystąpieniem do działania? Ano, właśnie rodzaj włosa oraz ich długość, co także stanowi niezwykle istotną kwestię, kiedy planujemy ich stylizację.

Rodzajów włosów wyszczególnić wbrew pozorom można wiele, biorąc pod uwagę różnorakie kategorie. Jednakże co by nie mówić, najprostsza klasyfikacja opiera się o stopień ich zakręcenia. W tym wypadku można śmiało mówić aż o czterech typach włosów: prostych, falowanych, kędzierzawych i wreszcie kręconych. Naturalnie przedstawione typy można dalej podzielić, wyszczególniając w ten sposób kolejne podsekcje. Przykładowo, mówiąc o włosach prostych, można wyszczególnić pośród nich włosy grube i chropowate, o średniej grubości oraz delikatne i bardzo cienkie.
Wraz z powyższym kryterium staje się powoli jasne, że nie każda fryzura będzie odpowiednia do wystylizowania przy każdym rodzaju włosów.

Fryzura dostosowana do kształtu twarzy

Chcąc ułożyć włosy w ciekawą i być może nawet szałową fryzurę, należy wziąć pod uwagę kształt twarzy. Jest to bowiem jeden z aspektów, które stanowią nieprzeciętnie istotną kwestię, przy czym jednocześnie wciąż stosunkowo niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jednakże w tym przypadku, aby dokonać właściwego wyboru fryzury, trzeba wcześniej zapoznać się z typami twarzy. Obecnie wyszczególnia się pięć typów kształtu twarzy, mówiąc o okrągłej, kwadratowej, prostokątnej, owalnej oraz w kształcie serca.

Specjaliści od spraw wizażu zdają sobie sprawę, że znaczna grupa osób wciąż posiada trudności z jednoznacznym określeniem swojego typu twarzy. W związku z tym wysunęli propozycję na proste i co ważniejsze samodzielne określenie kształtu. Potrzebna będzie tylko linijka i chwila wolnego czasu. Jak to zrobić? Wystarczy zmierzyć linijką szerokość twarzy w miejscu występowania kości policzkowych oraz linii szczęki w najszerszym punkcie. Do tego mierzymy szerokość czoła w najszerszym miejscu, ale także wysokość twarzy od podbródka aż do linii włosów. Uzyskane wyniki dadzą klarowną odpowiedź.

Niekwestionowanymi szczęśliwcami są posiadacze owalnej twarzy, gdyż pasuje do niej w zasadzie każda fryzura. Nie ma znaczenia czy posiadacz postawi na grzywkę czy nie ani jakiej długości będą włosy. Przy twarzy kwadratowej doskonale sprawdzą się fryzury asymetryczne, ale również można zwyczajnie związać włosy w kok bądź koński ogon. Natomiast fryzury bazujące na cieniowaniu włosów świetnie uwydatnią twarz w kształcie serca. Rodzaj grzywki w tym przypadku nie stanowi problemu, bowiem sprawdzi się każdy. Za to jej brak lub grzywka zaczesywana na bok doskonale wysmukli okrągłą twarz. Podobnie sytuacja ma się w przypadku twarzy pociągłej, gdzie również prosta i ciężka grzywka będzie strzałem w kolano. W tym przypadku jednak warto jednocześnie zadbać o zwiększenie wizualnej objętości włosów.

Jaką fryzurę wybrać? Odpowiadając na to pytanie, wiemy już, że bez względu na to czy idziemy na przyjęcie, do pracy, czy na spacer, istotną sprawę w doborze stanowi kształt twarzy.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

korekcja uszu