Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda szczotkowanie na sucho efekty

Jakie efekty daje szczotkowanie na sucho?

Data publikacji 20 czerwca 2021


Szczotkowanie ciała na sucho jest jednym z tych zabiegów, które można wykonać samodzielnie i we własnym domu. To prosta czynność, której regularne stosowanie może dać spektakularne efekty. Trzeba jednak wiedzieć jak się szczotkować, by pozytywnie oddziaływać na wygląd skóry. Przyjrzyjmy się bliżej szczotkowaniu na sucho i sprawdźmy, co trzeba o nim wiedzieć.

Dobrze przeprowadzone

Żeby szczotkowanie ciała przynosiło efekty, powinno być poprawnie przeprowadzone. To wcale nie jest łatwa sztuka. Nie chodzi przecież o to, by pocierać szczotką byle jak, ale o to, by poprawić krążenie w skórze. Dlatego też ogromne znaczenie ma kierunek wykonywanych ruchów. W zależności od konkretnej części ciała może on być inny. Zwykle zaleca się wykonywanie pociągłych ruchów w jednym kierunku albo ruchów kulistych. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w przypadku skóry na brzuchu oraz na policzkach.

Odpowiednia szczotka

Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej szczotki do potrzeb skóry. Tutaj bardzo ważny jest jej kształt i wielkość. To oczywiste, że twarzy i szyi nie szczotkuje się tą samą szczotką, co uda lub pośladki. Dlatego też planując, szczotkowanie całego ciała trzeba wyposażyć się w całą kolekcję szczotek. Dobrze jest też zwrócić uwagę na ich twardość. Zwykle włosie jest dość twarde i szorstkie. Jednak osoby, które dopiero zaczynają przygodę z masażami tego typu, mogą być bardziej zadowolone ze szczotek bardziej delikatnych. Z czasem można je zmienić na twardsze. Zwykle szczotki przeznaczone do masażu twarzy również są dość miękkie. Dzięki temu nie wywołują podrażnień i nie ranią delikatnej skóry. Oczywiście do masażu powinno się używać niewielkich ilości olejków, które zapobiegają podrażnieniom skóry i zapewniają dodatkowe nawilżenie i odżywienie skóry.

Szczotkowanie na sucho efekty

Warto też wspomnieć o efektach szczotkowania na sucho, bo to właśnie one są najciekawsze. Dzięki masażom szczotkami skóra jest lepiej ukrwiona. Ruchy szczotki polepszają krążenie krwi i pobudzają je. To z kolei sprawia, że skóra jest bardziej jędrna. Szczotkowanie na sucho sprawdza się jako metoda walki z cellulitem. Może się też przydać osobom zmagającym się z nadwagą. Regularne masaże pomogą uelastycznić skórę i zmniejszyć jej nadmiar podczas gubienia kilogramów. Masaże mają też działanie relaksujące, więc nadają się dla osób, które na co dzień zmagają się ze stresem. Dlatego też szczotkowanie warto dodać do swojej wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Po nim sen będzie dużo przyjemniejszy.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

korekcja uszu