slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

fotel do karmienia
Zdrowie

Fotel do karmienia – czy każda mama powinna go posiadać?

Przyjście dziecka na świat wiąże się z licznymi przygotowaniami, które mają przyszłej mamie i dziecku zapewnić bezpieczeństwo i wygodę przy wypełnianiu codziennych czynności. Oprócz podstawowej wyprawki uzupełnia się również meble, a wiele mam decyduje się także na fotel do karmienia. Czy to na pewno konieczny wydatek?

Fotel do karmienia – w jakim celu się go kupuje?

Wydaje się, że karmić maluszka można zarówno na kanapie, jak i w każdym innym miejscu, gdzie mamie po prostu jest wygodnie przysiąść. Dużo jest w tym prawdy, ale z czasem okazuje się, że w trakcie karmienia, które czasem może trwać naprawdę długo, zaczynają boleć plecy, kark, a nawet głowa, a także drętwieć ręce lub nogi. Nie każde więc wygodne miejsce do siedzenia na co dzień, jest również dobrym wyborem do karmienia niemowlęcia. W tym właśnie cele zakupuje się fotel do karmienia, który został tak zaprojektowany, aby zapewnić wygodę i nie dopuścić do tego, aby mama odczuwała dyskomfort z przebywania przez długi czas w niewygodnej pozycji, co może skutkować bolesnymi dolegliwościami.

Czy w każdym fotelu można karmić maluszka?

Niektóre modele foteli sprawdzą się do tego celu lepiej, a inne już niekoniecznie. Przede wszystkim komfortowy model to taki, który zapewni odpowiednie oparcie dla pleców, głowy, rąk, a nawet nóg. Dlatego też fotele przeznaczone do karmienia posiadają specjalnie wyprofilowane siedziska, oparcia na plecy, głowę oraz wygodne podłokietniki, a niektóre modele nawet regulowane podnóżki. Dzięki temu można dopasować je tak, aby spędzany w nich czas nie skutkował bólem kręgosłupa czy sztywnością karku.

Do karmienia możne nam posłużyć nasz ulubiony fotel, który posiadamy od lat, ale nie zawsze może się on okazać do tego celu komfortowy. Jeśli nie posiada wysokiego oparcia na całe plecy i wygodnych podłokietników, szybko odczujemy, że karmienie w nim nie jest do końca wygodne. Wtedy warto pomyśleć o takim meblu, który idealnie wpisze się w nasze potrzeby.

Wygodny i ładny mebel na lata

W sklepach dostępny jest bogaty wybór foteli, które świetnie sprawdzą się do codziennego karmienia. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest m.in. uszak. Tak naprawdę można wybrać fason i kolor w taki sposób, aby komponował się z resztą mebli i z czasem mógł stać się elementem naszego salonu czy sypialni. Często mamy decydują się również na fotel bujany, który jest nie tylko wygodny, ale również zapewnia przyjemne kołysanie i trzeba przyznać, że świetnie wpisuje się w stylistykę pokoju dziecięcego.