slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

serum z witaminą c
Uroda

Serum z witaminą C – po co oraz jak je stosować?

Uroda i piękno w dniu dzisiejszym to temat nie opuszczający ust mas. Niemal każdy zastanawia się, jak wyglądać zawsze nienagannie, podkreślając przy tym walory urody, które niestety wraz z wiekiem powoli zanikają. I chociaż ciężko odwrócić nieunikniony proces starzenia, istnieją sposoby, ażeby w skuteczny sposób go spowolnić.

Serum z witaminą C – jakie ma właściwości?

W zasadzie niemal każdy, kto chociażby odrobinę interesuje się tematami kosmetycznymi, bez cienia wątpliwości słyszał o serum oraz ich zbawiennych właściwościach. Z całą pewnością serum to preparat zapewniający wysoką skuteczność, co wynika przede wszystkim z faktu, iż stężenie witamin występujących w tychże substancjach jest utrzymane na bardzo wysokim poziomie. To z kolei sprawia, że efekty stosowania serum są widoczne niezwykle szybko od chwili rozpoczęcia jego stosowania.

Dlaczego jednak mówi się tyle o serum z witaminą C? Jakie posiada ono właściwości sprawiające, że kobiety tak chętnie sięgają po preparaty bazujące na tej substancji?

Przede wszystkim należy szczególnie podkreślić, że witamina C powszechnie uważana jest za rewelacyjny antyoksydant. Co to oznacza w praktyce? Nie mniej i nie więcej opinia ta zwraca uwagę konsumentów na fakt, iż dzięki swoim unikatowym właściwością spowalnia procesy starzenia. Dzieje się tak dlatego, ponieważ witamina C neutralizuje z powodzeniem wolne rodniki, które z kolei wpływają na niszczenie tkanek, wywołując tym samym obumieranie komórek. Jednak nie jest to wyłączne działanie. Co więcej, witamina C powoduje poprawę pigmentacji skóry, a konkretniej jej kolorytu poprzez zniwelowanie plam pigmentacyjnych powstających wraz z wiekiem. Dodatkowo serum znacznie wpływa na poprawę witalności skóry, dzięki czemu wygląda ona zwyczajnie piękniej oraz młodziej. Dzieje się tak, ponieważ witamina C wpływa na produkcję kolagenu, który z kolei niweluje niechciane zmarszczki, wygładzając jednocześnie skórę.

Fakt faktem, witamina C podobnie jak inne cenne witaminy oraz składniki mineralne dostarczane są w postaci substancji odżywczych przyjmowanych przez organizm z produktów spożywczych. Niestety ilość ta może okazać się ostatecznie niewystarczająca, w związku z czym dobrze jest zaopatrzyć domowe zaplecze w dodatkowe preparaty bogate właśnie w antyoksydant pod postacią takie witaminowego serum.

Aplikacja serum – o czym należy pamiętać?

Pomimo iż zgodnie z powszechną opinią serum witaminowe na bazie witaminy C stosować można w zasadzie do każdego rodzaju cery, zarówno farmakolodzy, jak i inni specjaliści branży kosmetycznej zalecają wcześniejsze wykonanie próby uczuleniowej. Wykonanie jej trwa standardowe 24 godziny, a przebieg jest nadzwyczaj prosty. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu na fragment skóry, a następnie obserwować czy nie pojawia się tam jakikolwiek odczyn alergiczny. Jeśli wszystko jest w porządku przez najbliższą dobę, ze spokojem można rozpocząć codzienne aplikowanie.

Aplikacja powinna mieć miejsce przynajmniej raz dziennie, aby efekty były zauważalne, natomiast dobrze jest wykonać ją zarówno w trakcie porannej, jak i wieczornej toalety. Istotna jest tutaj kolejność nakładania serum, bowiem nie należy robić tego bezpośrednio na skórę bez jej wcześniejszego przygotowania. W pierwszej kolejności skórę trzeba oczyścić, a następnie zastosować tonik. Dopiero na tak przygotowaną skórę można nałożyć witaminowe serum. Dobrą praktyką jest zakończenie całego procesu pielęgnacyjnego kremem nawilżającym.