slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

pęknięty paznokieć
Uroda

Pęknięty paznokieć, jak sobie z nim poradzić

Pęknięty paznokieć to problem głównie kobiet, które nie chcą skracać wszystkich paznokci do tego samego poziomu i wolą je odratować. Jeśli chodzi o mężczyzn, to ten problem jest dokuczliwy wyłącznie wtedy, kiedy paznokieć powoduje dolegliwości bólowe. Możemy jednak liczyć na to, że i w pierwszym i drugim przypadku można poradzić sobie z tym problemem i zminimalizować skutki tej sytuacji.

Czy pęknięty paznokieć da się odratować?

Pęknięty paznokieć nam się nie zrośnie na nowo i to musimy mieć na uwadze. Należy więc, albo zabezpieczyć pęknięcie, albo odżywiać płytkę, aby o wiele szybciej paznokieć odrósł. W tym przypadku możemy spiłować go do poziomu pęknięcia, co nie będzie już kłopotliwe. Jednak, aby do tego doczekać, warto utwardzić płytkę, co pozwoli na zablokowanie możliwości dalszego pękania.

Jak zabezpieczyć płytkę pękniętego paznokcia?

Płytkę pękniętego paznokcia najlepiej jest zabezpieczyć żelem lub bazą budującą. Możemy zrobić to samodzielnie, jednak jeśli nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy manicure hybrydowego lub żelowego, to może to okazać się dla nas bardzo trudne. W tym przypadku warto wybrać się do salonu manicure, gdzie stylistka nałoży żel i go utwardzi. Tym sposobem scali paznokieć na tyle, że nie będzie pękał, aż odrośnie do satysfakcjonującej nas długości.

Pęknięty paznokieć męski, co robić?

Pęknięty paznokieć męski warto spiłować do poziomu pęknięcia. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to warto robić wszystko, aby maksymalnie nawilżać płytkę, co pozwoli na o wiele szybsze odrośnięcie płytki. Jeśli jednak pęknięcie jest zbyt duże i boimy się, że będzie sprawiać nam ból, to warto zakleić je plastrem. Będziemy mieli pewność, że paznokieć nie będzie dalej ulegał uszkodzeniu.

Jak zabezpieczyć się przed pękaniem paznokcia?

Warto pamiętać o fakcie, że odżywione, niepozbawione witamin paznokcie są zdecydowanie bardziej elastyczne. Nie ulegają więc tak szybko uszkodzeniom i pęknięciom. Możemy używać w tym celu odżywek do paznokci, które są bezbarwne, jednak dają błysk, a także w przypadku mężczyzn, zdecydować się na te olejowe, które po wchłonięciu są zupełnie niewidoczne. W przypadku obu płci mamy możliwość ochrony paznokcia. Nie możemy jednak zapominać o odpowiednim nawodnieniu, optymalnej diecie, a także przede wszystkim o suplementacji. Pozytywne działanie, jeśli chodzi o paznokcie zapewnia witamina A, a także biotyna. Przy okazji możemy spodziewać się doskonałych efektów, jeśli chodzi o włosy i cerę, co znacznie poprawi nasz wygląd i zaczniemy wyglądać zdecydowanie bardziej promiennie i świeżo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.