Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle cordyceps

Cordyceps – czym jest i jak działa?

Data publikacji 23 lutego 2022

Cordyceps jest suplementem wykorzystywany w medycynie niekonwencjonalnej do wspomagania leczenia między innymi nowotworów. Inaczej nazywamy go maczużnikiem chińskim. Jest to grzyb występujący naturalnie w Azji. Ten produkt pochodzenia roślinnego, nie jest adaptogenem, czyli substancją, której zadaniem jest przywrócenie organizmowi równowagi psychicznej i fizycznej, ale posiada jego właściwości. Chcesz poznać jego działanie? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Cordyceps – właściwości

Cordyceps posiada wiele ciekawych właściwości. Może okazać się pomocny na przykład przy przewlekłym zmęczeniu. Hamuje rozwój bakterii, takich jak między innymi paciorkowce, dzięki czemu jest uważany za naturalny antybiotyk. Ponadto wspomaga walkę z wirusami, takimi jak na przykład opryszczka, grypa, WZW. Posiada również wiele innych zastosowań, na przykład regulacja naczyń krwionośnych, obniżenie poziomu cholesterolu we krwi czy też regeneracja nerek. 

Cordyceps a choroby

Cordyceps może również wspomóc leczenie wielu chorób. Są to między innymi:

Borelioza

Borelioza jest podstępną chorobą zakaźną wywoływaną przez kleszcze. Charakterystycznym i często pierwszym objawem jest rumień wędrujący. Diagnostyka tej choroby nie należy do najłatwiejszych, a jej leczenie często jest bardzo skomplikowane. Warto jednak sprawdzić inne wspomagające metody, takie jak np. zastosowanie Fohow Oral Liquid. Jest to preparat Medycyny Chińskiej działający na zasadzie synergizmu, czyli współdziałaniu kilku składników w celu potęgowania ich efektywności. Posiada on w swoim składzie cordyceps, który pomoże w walce z chorobą. Eliksir Feniks warto dołączyć do swojej terapii, a z pewnością szybko spostrzeże się jego cudowne właściwości! Znajdziesz go w sklepie internetowym Fohow Feniks.

Drożdżyca

Drożdżyca, inaczej kandydoza, to choroba zakaźna wywoływana przez grzyby z grupy Candida. Znajdziemy je w naszym otoczeniu, jak i we własnym organizmie. Bezpośrednią przyczyną jest nadmierne rozmnażanie się drożdżaków. Ich wyniszczające działanie można jednak wyeliminować stosując produkty Fohow Feniks, które zawierają cenny dla organizmu Cordyceps. Stosowanie tych preparatów pozytywnie wpływa na działanie układu odpornościowego. Ponadto działają również na wirusy, bakterie oraz groźne pasożyty. Spożywanie suplementów zawierających Cordyceps może okazać się zbawienne dla osób cierpiących na drożdżycę. Warto spróbować tego sposobu, a z pewnością pozytywnie się zaskoczycie!

Artykuł sponsorowany

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Greckie kosmetyki