slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

Ekologiczna butelka z filtrem
Lifestyle

Ekologiczna butelka z filtrem – poznaj fakty i mity!

Prowadzisz zdrowy tryb życia i wiesz, że bycie świadomym konsumentem to nie tylko moda? Podczas poszukiwań butelki filtrującej zwracaj uwagę nie tylko na chwytliwe hasła, informacje na forach internetowych, ale również na certyfikaty oraz oficjalne badania przeprowadzone przez prestiżowe instytucje.

Czas odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z butelką wielokrotnego użytku, dlaczego warto po nią sięgnąć, co ją wyróżnia oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Jako przykładem posłużymy się butelką filtrującą od polskiej marki Dafi, która łączy w sobie najwyższą jakość, skuteczność oraz ciekawy design. Gotowy? Czas poznać ją lepiej!

1) Czy butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET? Fakt!

To prawda, że butelka filtrująca Dafi jest wykonana z tworzywa PET. Warto również wiedzieć, że została dopuszczona do kontaktu z żywnością zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

2) Czy z butelki do wody mogą przenikać jakieś szkodliwe substancje? Mit!

Butelka filtrująca jest przeznaczona do kontaktu z żywnością i jest w pełni bezpieczna dla konsumenta, co gwarantują regularne badania wykonywane przez wewnętrzne laboratorium oraz niezależne, akredytowane instytucje.

3) Czy tworzywo, z którego wykonana jest butelka filtrująca, zawiera szkodliwy bisfenol A? Mit!

Wszystkie produkty od polskiej marki Dafi są wolne od szkodliwego bisfenolu A oraz ftalanów. Gwarantują to badania przeprowadzone przez niezależną instytucję.

4) Czy butelka filtrująca może być poddawana recyklingowi? Fakt!

Butelka filtrująca jest wielokrotnego użytku, dzięki temu ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu. Jeśli jednak butelka ulegnie zniszczeniu, możesz dać jej drugie życie, poprzez recykling tworzyw sztucznych.

5) Czy filtr węglowy jest bezpieczny dla zdrowia? Fakt!

Filtr węglowy jest w 100% naturalnym medium stworzonym z łupin orzecha kokosowego. Zawarty w nim węgiel jest całkowicie bezpieczny.

6) Czy filtrowana woda kranowa jest pozbawiona minerałów? Mit!

Filtr węglowy usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, a przy okazji pozostawia niezmienioną ilość minerałów w niej występujących (głównie magnez oraz wapń)


7) Czy woda w butelce filtrującej zawsze jest świeża? Fakt!

Woda w butelce wielokrotnego użytku zawsze jest świeża, ponieważ to ty ją kontrolujesz. Pamiętaj, aby zużyć wodę w ciągu 12 godzin od napełnienia butelki, dzięki temu masz pewność, że woda będzie smaczna i oczywiście świeża.

8) Czy butelka filtrująca Dafi jest produkowana w Polsce? Fakt!

Dafi to polska marka, cały proces od produkcji, przez pakowanie, aż po wysyłkę odbywa się w Polsce (w jednej z fabryk ulokowanych w Kielcach).

Więcej informacji znajdziesz na stronie blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi/. Wejdź i dowiedz się, co jeszcze kryje w sobie ekologiczna butelka z filtrem.