Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle wady i zalety internetu

Wady i zalety internetu – jakie są?

Data publikacji 25 marca 2022


Z internetu korzystają ludzie praktycznie na całym świecie. Stał się on narzędziem powszechnego użytku. Ciężko będzie podważyć fakt, że jest on niesamowicie przydatny, a jego brak bardzo utrudnia życie oraz funkcjonowanie całego społeczeństwa. Warto dowiedzieć się więcej, jakie są wady i zalety internetu.

Wady korzystania z internetu

Bardzo dużo wad korzystania z internetu będzie wynikało z faktu nierozsądnego korzystania z niego. Bardzo sporym problemem – zwłaszcza dla twórców – będzie szerzenie się plagiatów. Często są w nim łamane prawa autorskie. Powszechne jest piractwo, a dla wielu twórców jest to najgorsza wada internetu. Innym powszechnym problemem jest szerzenie nielegalnych treści. Sporym problemem jest to, że do takich treści każdy może mieć dostęp. Nasze dziecko bez trudu może wejść na strony internetowe przeznaczone tylko dla osób dorosłych. Często wiele witryn internetowych nie ma odpowiednich zabezpieczeń przed dziećmi. Mowa tutaj nie tylko o treściach pornograficznych, ale również o brutalnych filmikach, na przykład z wojny, wypadków czy publicznych egzekucji w krajach Trzeciego Świata. Innym problemem internetu jest uzależnienie od niego. Często ludzie myślą, że problem ten dotyka tylko młodzieży oraz dzieci, jednakże coraz więcej dorosłych osób uzależnia się od korzystania z internetu. Kolejną wadą internetu jest to, że uszczupla on kontakty międzyludzkie. Często zamiast wyjść ze znajomymi ograniczamy nasz kontakt do porozumiewania się w mediach społecznościowych. Ponadto zamiast iść pograć ze znajomymi w jakiś sport, nierzadko wolimy pograć w grę online.

Jakie są zalety internetu?

Podstawową zaletą internetu jest fakt, iż jest to świetne źródło wiedzy, a także informacji. Bardzo dużo osób szuka odpowiedzi na swoje pytania na stronach internetowych. Ponadto internet coraz częściej służy jako źródło nauki. Dzieci w szkole często szukają wiedzy w internecie. Dodatkowo można w nim oglądać śmieszne filmiki czy pograć w gry. Jeżeli robimy to z umiarem to śmiało można to zaliczyć do zalet internetu. Oprócz tego ułatwi nam on komunikację. Dzięki poczcie elektronicznej możemy komunikować się między sobą w zaledwie kilka sekund. Dostępne są w internecie różne fora i czaty. Dzięki temu możemy poznawać ludzi na całym świecie. Internet skutecznie zastępuje telewizję czy radio. Media społecznościowe są bardzo popularne w ostatnich czasach. Dzięki nim można poznawać nowych ludzi bez wychodzenia z domów. Zalet internetu jest bardzo dużo.

Przeczytaj więcej na sevana.pl

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Greckie kosmetyki