slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

co jeść po treningu
Sport

Co jeść po treningu? – lekko i zdrowo

Dobrze zbilansowana dieta połączona z treningiem to przepis na sukces i szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Ważna jest jednak świadomość tego, co jemy w trakcie odchudzania. Nawet trenując jakiś sport albo chodząc na siłownię, nie powinno się przesadzać z niezdrową żywnością. Dobre odżywianie idzie w parze z treningiem siłowym.

Najważniejsze składniki w diecie

Po treningu w jakiejkolwiek postaci posiłek powinien składać się z białek i węglowodanów, przy czym należy położyć nacisk na ograniczenie tłuszczów. Po wysiłku fizycznym powinno się zjeść coś ze sporą zawartością białka, ponieważ może przyczynić się do naprawy mikrouszkodzeń powstałych po wysiłku. Białko hamuje również utratę tkanki mięśniowej. Aminokwasy się uzupełniają, a metabolizm działa o wiele sprawniej.

Co jeść po treningu?

Jest kilka produktów, które idealnie sprawdzą się jako posiłki albo przekąski po treningu. Należą do nich:
– chude mięso,
– produkty mleczne, takie jak; jogurty, kefiry, maślanki,
– domowe owocowe koktajle z jogurtem naturalnym,
– ryż z warzywami,
– kasza jaglana,
– kanapki z kurczakiem,
– sałatki z kaszą jaglaną, jajkiem,
– awokado,
– daktyle,
– makaron z kurczakiem,
– pieczywo z twarożkiem.

Dane posiłki można bez większych trudności przyrządzić samodzielnie lub też skorzystać z usługi cateringu.

Trening wieczorem – co zjeść po nim?

W sytuacji, gdy trening kończy się wieczorną porą, zastanawia nas co wtedy zjeść i czy w ogóle powinno się cokolwiek jeść? Nawet jeśli trening odbywa się wieczorem powinno się dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Tutaj zasada jest podobna do tej, co posiłki serwowane po treningu za dnia. Warto jadać takie rzeczy, które posiadają w sobie sporo białka i węglowodanów. Wystrzegać powinno się słodkich oraz słonych przekąsek, które są niczym innym jak pustymi kaloriami. Dobry będzie ryż, kasze albo makaron z mięsem lub warzywami.

Odchudzanie

Warto uzmysłowić sobie, że posiłek po treningu jest bardzo istotny. Nie powinno się po wysiłku pozostawić swojego żołądku pustego, ponieważ całą energię spożytkowaliśmy na trening. Nie dostarczanie utraconych węglowodanów nie jest dobrą, ani zdrowa opcją. Ważne jest by od godziny do trzech uzupełnić w swoim organizmie węglowodany. Wykazano, że jeśli po wysiłku fizycznym przyjmuje się dietę pozbawioną w węglowodany albo gdy ich ilość jest za niska, zawartość glikogenu w mięśniach nie wraca do normy, co nie sprzyja w budowaniu sylwetki. Dobrze przemyślana dieta połączona z treningiem sprawią, że utrata masy ciała będą o wiele łatwiejsze oraz skuteczniejsza.