Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda zabiegi chirurgii plastycznej

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej – kiedy warto z nich skorzystać?

Data publikacji 3 sierpnia 2022


Nowoczesna chirurgia plastyczna daje bardzo szerokie możliwości w poprawie wyglądu pacjenta, również z wykorzystaniem mało inwazyjnych metod. Jakie zabiegi chirurgii plastycznej cieszą się obecnie największym zainteresowaniem i kiedy warto się na nie zdecydować?

Korekta nosa

Wśród klientów gabinetów i klinik chirurgii plastycznej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi polegające na korekcie nosa, czyli na zmianie jego dotychczasowego wyglądu, by dzięki temu nadać twarzy nowy wygląd.

Korekta nosa najczęściej prowadzona jest wtedy, gdy nos jest zakrzywiony, ma wystający garb nosowy, jest zbyt duży albo płaski. Deformacje nosa tego typu mogą być wrodzone, ale również mogą być one rezultatem wypadków.

Zabiegi korekcji nosa pozwalają wtedy na uzyskanie trwałych rezultatów, chociaż pacjenci muszą przygotować się na dłuższy okres gojenia się tkanek, także połączony z pojawieniem się dolegliwości bólowych.

Korekta uszu

Drugim popularnym zabiegiem, który można wykonać w klinikach chirurgii plastycznej, na przykład jak Klinika Galena, są zabiegi polegające na korekcji uszu. Są one bardzo popularne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, ponieważ odstające, zbyt duże uszy mogą być powodem poważnych kompleksów.

Zabieg korekcji uszu pozwala na uzyskanie natychmiastowych rezultatów. Dzięki niemu można uzyskać bardzo dobre efekty, także wtedy, gdy doszło do urazów, które spowodowały zniekształcenie uszu. Właśnie dlatego używany jest on nie tylko wtedy, gdy uszy są odstające.

Powiększenie piersi

Kolejnym często prowadzonym zabiegiem w klinikach i chirurgii plastycznej jest powiększenie piersi. W tym celu stosowane są najczęściej implanty, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych wyników i nadanie piersiom pożądanej wielkości i kształtu na stałe. Należy jednak pamiętać, że specjaliści zalecają okresową wymianę implantów, zwykle co 10 lat.

Zabieg powiększenia piersi przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i polega on na umieszczeniu implantu w piersi. Po zabiegu następuje dłuższy okres rekonwalescencji, a pacjentka musi pamiętać o odpowiednich zasadach postępowania, między innymi związanych z noszeniem specjalnego biustonosza.

Dostępne są również mniej inwazyjne zabiegi polegające na powiększaniu piersi tłuszczem. Wtedy zabieg łączony jest z liposukcją, czyli pobraniem tłuszczu z określonego obszaru, aby przeszczepić go w inny.

Plastyka powiek

Na uwagę zasługuje również jeszcze jeden zabieg, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, a mianowicie jest to plastyka powiek. 

Zabieg ten ma szerokie zastosowanie i pozwala między innymi na wymodelowanie powiek, podniesienie powiek opadających, aby dzięki temu nadać spojrzeniu młodzieńczy wygląd. Procedura polega na wycięciu niewielkiego fragmentu tkanki. Cięcie znajduje się w linii załamania powieki, więc blizna po nim nie jest widoczna.

Osobom planującym skorzystać z zabiegów, jakie oferuje chirurgia plastyczna Bielsko-Biała zapewnia dostęp do sprawdzonych klinik z dużym doświadczeniem. Ich ofertę i adresy można sprawdzić już teraz online.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

korekcja uszu