Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Lifting twarzy

Lifting twarzy – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Data publikacji 22 lipca 2022


Dzisiaj zabiegi jak lifting twarzy nie są już wykonywane tak często ze względu na dużą popularność mniej inwazyjnych procedur medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach lifting będzie jednak najlepszym wyborem, by odmłodzić wygląd. Zobacz najważniejsze informacje o liftingu twarzy!

Czym jest lifting twarzy?

Zabieg określany jako lifting twarzy jest przeznaczony do poprawy wyglądu wtedy, gdy na twarzy widoczne są efekty starzenia, czyli wiotka, obwisła skóra, zmarszczki.

Lifting polega wtedy na wykonaniu kierunkowych nacięć w naskórku oraz w mięśniach, a następnie na ich podciągnięciu, aby dzięki temu nadać twarzy młody wygląd.

Właściwie wykonany zabieg liftingu twarzy jest bardzo skuteczny i pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów, przy czym nie powoduje on nienaturalnego wyglądu. 

Oczywiście, w tym przypadku bardzo dużo zależy od umiejętności chirurga plastycznego, dlatego w przypadku planowanego zabiegu zawsze warto udać się do gabinetu albo kliniki, gdzie pracują lekarze z dużym doświadczeniem, na przykład w krakowskiej klinice Bonadea.

Lifting twarzy – kiedy warto się na niego zdecydować?

Zabieg jak lifting twarzy przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które chcą uzyskać dużą różnicę w wyglądzie obecnym i przyszłym, czyli wtedy, gdy doszło u nich do znacznych efektów starzenia. W takiej sytuacji zabiegi medycyny estetycznej nie zawsze zapewniają najlepsze rezultaty.

Lifting jest zatem pomocny wtedy, gdy:

  • skóra jest bardzo luźna, wiotka
  • owal twarzy jest opadający
  • zmarszczki są bardzo widoczne

Do przeprowadzenia zabiegu muszą być również spełnione inne wymagania, dlatego też duże znaczenie ma w tym przypadku udanie się na konsultację do lekarza chirurga plastycznego. Po wywiadzie lekarskim będzie mógł on wskazać, czy lifting pozwoli na uzyskanie oczekiwanych efektów, a także ewentualnie zalecić inne rodzaje zabiegów.

Chirurgiczny a nieinwazyjny lifting twarzy

Lifting tradycyjny, chirurgiczny jest zabiegiem, który wyróżnia się wysokim stopniem inwazyjności, dlatego też wiele osób poszukuje obecnie alternatywnych rozwiązań. Dobrym wyborem może być nieinwazyjny lifting, na przykład jak lifting twarzy Bonadea prowadzony za pomocą preparatów wolumetrycznych.

Nieinwazyjny lifting twarzy charakteryzuje się przede wszystkim mniejszą ingerencją w tkanki, co powoduje, że jest on bezpieczniejszy, a także nie wymaga długiej rekonwalescencji. Klient może praktycznie od razu powrócić do swoich codziennych czynności.

Podczas zabiegu używane są wtedy specjalne rodzaje preparatów, które mogą wypełnić tkanki i nadać im pełniejszy wygląd, podnieść je, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek. Rezultaty takiego zabiegu utrzymują się najczęściej w przedziale od 1 roku do 1,5 roku, a potem można wykonać zabieg ponownie.

Gdy zatem celem jest odmłodzenie twarzy, lifting pozwala wtedy na uzyskanie bardzo dobrych wyników. Zabieg ten może być wykonany zarówno standardową techniką chirurgiczną, jak i techniką mniej inwazyjną. Aby z niego skorzystać, warto umówić się na wizytę w gabinecie lub klinice już teraz.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

korekcja uszu