Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda korekcja uszu

Korekcja uszu – u kogo może być przeprowadzona?

Data publikacji 27 lipca 2022


Zabieg korekcji uszu jest jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów w gabinetach i klinikach chirurgii plastycznej. U kogo może być on wykonany?

Do czego służy korekcja uszu?

Zabieg polegający na korekcji uszu przeznaczony jest do nadania im określonego wyglądu. Najczęściej jest on używany do korekcji odstających uszu, ale również może być on stosowany w celu likwidacji innych defektów uszu.

Korekcja uszu jest zabiegiem zaliczanym do chirurgii plastycznej i wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta.

Korekta uszu – u kogo może być wykonana?

Zabiegi korekcji uszu mają bardzo szerokie zastosowanie i obecnie są one często prowadzone przez wiele gabinetów i klinik zajmujących się chirurgia plastyczną.

Korekcja uszu jest prowadzona obecnie nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci oraz u młodzieży. Wiele zabiegów tego typu prowadzi się zatem już u młodszych osób, ponieważ to właśnie u nich pojawiają się najczęściej kompleksy wynikające z odstających uszu.

Należy pamiętać o tym, że zabieg ten, podobnie jak inne zabiegi medyczne, ma też określone przeciwwskazania zdrowotne i wymaga wcześniejszego wykonania badań. 

Warto więc udać się wcześniej do dobrego lekarza chirurga plastycznego, który będzie mógł przeprowadzić konsultację i wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do tego zabiegu.

Jak odbywa się zabieg korekcji uszu?

Korekcja uszu jest prostym zabiegiem chirurgicznym, jednak wymaga ona zastosowania znieczulenia ogólnego albo miejscowego. Najczęściej znieczulenie ogólne używane jest u dzieci, ponieważ istnieje u nich wyższe ryzyko poruszenia się, co może zniweczyć rezultat zabiegu. Z kolei znieczulenie miejscowe jest częściej używane w przypadku osób dorosłych.

Po znieczuleniu lekarz wykonuje odpowiednie nacięcia z tyłu uszu i usuwa nadmiar tkanki. Następnie pozostała tkanka jest modelowana i zszywana, dzięki czemu możliwe jest przybliżenie uszu do czaszki.

Procedura polegająca na korekcji uszu wyjaśniona jest również na stronie internetowej kliniki Raczkowska specjalizującej się w tego typu zabiegach: https://www.raczkowska.pl/korekcja-uszu/.

Jak wybrać dobrego lekarza wykonującego korekcję uszu?

Do przeprowadzenia zabiegu konieczny jest polecany lekarz. Wtedy można mieć pewność, że procedura zostanie wykonana prawidłowo oraz pozwoli na uzyskanie optymalnego efektu.

Dzisiaj praktycznie wszystkie kliniki zajmujące się chirurgią plastyczną mają własne strony internetowe, dlatego też można znaleźć wtedy na nich dokładne informacje o ofercie. W sieci dostępne są również opinie na temat lekarzy, więc również mogą być one bardzo pomocne podczas podejmowania decyzji dotyczącej odpowiedniej placówki.

Warto pamiętać o tym, że kolejki do dobrych lekarzy mogą być bardzo długie, dlatego też na zabieg najlepiej zapisać się z wyprzedzeniem.

Jaka jest cena korekcji uszu?

Zabieg polegający na skorygowaniu wyglądu uszu jest płatny i pacjent musi zapłacić za niego z własnej kieszeni – nie podlega on refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Chirurgiczna korekcja uszu jest wydatkiem wynoszącym około 5-6 tysięcy złotych. Do tego kosztu trzeba również dodać opłaty za konsultacje lekarskie, badania niezbędne do wykonania zabiegu, opatrunki.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

korekcja uszu