Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Botox usunie zmarszczki mimiczne. Jak wygląda zabieg?

Data publikacji 25 kwietnia 2022


Zmarszczki mimiczne są praktycznie niemożliwe do usunięcia za pomocą kosmetyków. Można jednak zredukować ich widoczność z użyciem botoksu, który jest substancją wstrzykiwaną w skórę. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Oto najważniejsze informacje!

Botox – czym jest toksyna botulinowa?

Substancja określana jako botox czy też jako toksyna botulinowa jest rodzajem toksyny wytwarzanej przez bakterie jadu kiełbasianego. Występują one naturalnie między innymi w glebie, ale również w starych, zepsutych konserwach. Mogą powodować powstanie choroby określanej jako botulizm.

Jad kiełbasiany poraża mięśnie przez zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nimi oraz układem nerwowym. To powoduje, że mięśnie nie pracują prawidłowo, co w przypadku dużych dawek może być śmiertelne.

Badania prowadzone nad toksyną botulinową wykazały jednak, że w mniejszych dawkach wykazuje ona działanie terapeutyczne. Toksyna ta używana jest między innymi podczas zabiegów wymagających osłabienia mięśni, na przykład przy ich spastyczności, zezie.

Największą karierę toksyna botulinowa zrobiła jednak w medycynie estetycznej, gdzie używana jest do usuwania zmarszczek.

Jakie zmarszczki usuwa toksyna botulinowa?

Za pomocą toksyny botulinowej można usuwać zmarszczki pochodzenia mimicznego. Są to zmarszczki tworzące się na skutek ruchu mięśni znajdujących się pod skórą twarzy. Bogata mimika może sprzyjać tworzeniu się zmarszczek mimicznych.

Najczęściej botox stosowany jest w celu zredukowania zmarszczek jak:

  • poziome zmarszczki na czole
  • pionowe zmarszczki na czole, między brwiami, tak zwana lwia zmarszczka
  • zmarszczki wokół oczu, w tym zmarszczki jak kurze łapki w zewnętrznych kącikach i zmarszczki przy dolnych powiekach
  • zmarszczki przy nosie tworzące bruzdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki wokół ust, w tym zmarszczki tworzące się podczas palenia papierosów, czyli zmarszczki palacza
  • zmarszczki na szyi

Gdzie wykonać botox?

Obecnie z zabiegów z użyciem botoksu można skorzystać w wielu gabinetach oraz klinikach medycyny estetycznej. 

Gdy chce się wykonać botox w Krakowie, warto zdecydować się na usługi w renomowanych placówkach, które mają duże doświadczenie w prowadzeniu zabiegów medycyny estetycznej.

Nie należy korzystać z zabiegów prowadzonych poza gabinetami i klinikami, ponieważ są one obarczone bardzo wysokim ryzykiem związanym z niepowodzeniem procedury.

Kompleksową obsługę w ramach wykonania botoksu zapewnia Instytut Bielenda w Krakowie, który specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej.

Jak odbywa się zabieg z użyciem botoksu?

Wstrzyknięcie botoksu nie jest skomplikowaną procedurą, dlatego też nie trwa ona długo i nie wymaga również specjalnych przygotowań ze strony klienta gabinetu albo kliniki.

Podczas zabiegu toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w skórę, w miejsca, w których pojawiają się zmarszczki mimiczne. Nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowego znieczulenia, ponieważ zabieg nie powoduje pojawienia się znacznych dolegliwości bólowych.

Cały czas zabiegu to najczęściej około 15 minut, dlatego też nie trzeba przygotowywać się na długi pobyt w placówce.

Należy pamiętać o tym, by przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Nie zaleca się wtedy schylania, uprawiania sportów oraz innych forsownych działań. Nie można również dotykać, masować miejsc, w które został wstrzyknięty botoks.

Jakie efekty daje toksyna botulinowa?

Efekt gładkiej skóry po wstrzyknięciu toksyny botulinowej utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Natomiast każdy kolejny zabieg w tym samym miejscu daje jeszcze dłuższe rezultaty.

Potem zabieg z użyciem botoksu można przeprowadzić ponownie, by stale cieszyć się z młodzieńczo wyglądającej skóry.

Preparaty na odchudzanie

Redakcja slimcenter.pl

Redaktorzy slimcenter.pl to zespół pasjonatów i ekspertów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat diety, urody, mody, sportu, zdrowia i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w dążeniu do zdrowego i pełnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

korekcja uszu