slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

wyprawka do szpitala
Zdrowie

O czym nie można zapomnieć, kompletując wyprawkę do szpitala?

Każda mama, która oczekuje malucha jest tym faktem bardzo podekscytowana. Wcześniejsze przygotowanie mieszkania na przybycie dziecka jest konieczne. Warto również pamiętać o przygotowaniu do porodu. Jaka wyprawka do szpitala jest niezbędna, by mama i maleństwo mieli wszystko czego potrzebują?

Co powinna zabrać mama?

Wyprawka do szpitala to nie tylko ciuchy i niezbędne kosmetyki. Bardzo ważnym elementem są dokumenty. Karta przebiegu ciąży oraz wyniki wszystkich wykonanych badań są konieczne.

Pakując wyprawkę do szpitala należy pamiętać, że ciuchy trzeba podzielić na te, które będą potrzebne przed porodem, jak i te, które przydadzą się już po przyjściu malucha na świat.

Pakując się do szpitala należy pamiętać o niezbędnych kosmetykach. Żel do kąpania, szampon do włosów, pasta do zębów czy płyn do higieny intymnej są niezbędne.

Koniecznie należy zabrać 2 koszule nocne. Warto pamiętać, że przynajmniej jedna powinna być przeznaczona do karmienia. Niezbędne są ręczniki. Przyda się również mały ręczniczek, którym można się zasłonić w trakcie karmienia dziecka. W końcu nie zawsze można liczyć na intymność w sali szpitalnej.

Wyprawka do szpitala powinna również zawierać grubsze skarpety, szlafrok czy dresową, rozpinaną bluzę, która przyda się w chłodniejsze dni lub wieczorem.

Kompletując wyprawkę do szpitala, warto również pamiętać o podkładach na łóżko lub podpaskach poporodowych.

Czego potrzebuje maluch?

Wyprawka do szpitala dla niemowlaka to przede wszystkim wygodne ubranka. Warto zadbać, by były to ciuszki trochę większe, gdyż ubieranie malucha w pierwszych chwilach po narodzeniu jest wyjątkowo trudne dla świeżo upieczonych rodziców. Wciskanie dziecka w dopasowane ubranie to dodatkowy stres dla rodziców.

Konieczna jest również czapeczka, rękawiczki, które ochronią naszego malucha przed drapaniem oraz rożek, którym otulimy dziecko. Wybierając ubranka dla dziecka należy również pamiętać o przygotowaniu ciuchów potrzebnych do opuszczenia szpitala.

Bardzo ważnym elementem wyprawki do szpitala są kosmetyki dla dziecka. Delikatne mydełko do kąpania, oliwka do nawilżenia skóry czy krem na odparzenia to podstawa. Nie można również zapomnieć o pieluchach. Przydadzą się również pieluchy tetrowe, które są idealne jako podkłady.

Wyprawka do szpitala dla niemowlaka powinna również zawierać ręcznik do kapania. Koniecznie z kapturkiem, dzięki temu od razu po kąpieli mama może zabezpieczyć główkę dziecka. Ręcznik powinien być wykonany z bawełny. Warto również zwrócić uwagę na ręczniki bambusowe, które są delikatne i bardzo dobrze absorbują wilgoć.