slimcenter.pl

slimcenter.pl – uroda, moda, zdrowie, lifestyle

jak dbać o jelita
Zdrowie

Jak zadbać o jelita, aby były zdrowe?

Mówi się, że jelita to nasz drugi mózg, który odpowiada nie tylko za nasze samopoczucie, ale także za nasze zdrowie. Warto więc wiedzieć, jak wprowadzić do swojego życia nie tylko dobre nawyki żywieniowe, ale także aktywność, która wspomoże ich pracę. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy czujemy się źle i mamy problemy z nieustającymi zaparciami, lub wręcz przeciwnie i często pojawia się u nas biegunka. Tym bardziej że możemy ten problem bardzo szybko zniwelować.

Jak dbać o jelita?

Należy przede wszystkim wyeliminować potrawy ciężkostrawne, a także te tłuste, bo jelita nie są bardzo często w stanie poradzić sobie z ich strawieniem. Jest to przyczyną nie tylko złego samopoczucia, ale także zaparć i biegunek, z którymi nie potrafimy sobie do końca poradzić. Warto także zjadać pokarmy bogate w błonnik, a kiedy cierpimy na zaparcia, to należy unikać warzyw strączkowych, które z całą pewnością nasilą te dolegliwości. Warto zastanowić się także nad suplementacją i regularnie przyjmować probiotyki. Możemy tabletki zastąpić kefirami, które również odpowiednio zadbają o nasze jelita.

Aktywność fizyczna dobra na jelita?

Aktywność fizyczna jest niezbędna, kiedy chcemy zadbać odpowiednio o nasze jelita. Możemy bowiem znacznie podkręcić nasz metabolizm i sprawić, że nie tylko potrawy cięższe będą zdecydowanie szybciej trawione, ale także nie będziemy przy tym odczuwać dolegliwości takich jak zaparcia, czy biegunki. Musimy jednak pamiętać, że ruch i aktywność, nawet w postaci codziennych spacerów powinna być regularna. Tylko tak będziemy mogli doczekać się efektów, jakich oczekujemy.

Czego w diecie powinno być więcej, jeśli chodzi o zdrowie jelit?

Powinniśmy ziemniaki zamienić na różnego rodzaju kasze. Działają one jak miotełka, która nie tylko zostaje szybko przetrawiona, ale także możemy liczyć na eliminację wszystkich toksycznych i ciężkostrawnych potraw dzięki temu. Warto więc nie tylko jeść dużo błonnika, ale także jak najczęściej decydować się na jedzenie kaszy, która jest kluczem, jeśli chodzi o zdrowie jelit i trawienie. Nie obędzie się jednak bez jedzenia dużej ilości probiotyków. Nie musimy jednak decydować się na te w tabletkach, a wystarczą codzienne wypijane kefiry i jogurty. Możemy przy regularnej diecie tego typu osiągnąć naprawdę doskonałe efekty, które zmniejszą nasze dolegliwości, a także sprawią, że nasze samopoczucie znacząco się poprawi. Musimy jednak zadbać o to, aby nasze działania były regularne i nie możemy odpuszczać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.